Zabytki powiatu hrubieszowskiego


"Zabytki powiatu hrubieszowskiego" ("Historical buildings of the Hrubieszów district") to najnowsza dwujęzyczna albumowa publikacja wydana przez Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.
Od autorów:

Z przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników album „Zabytki powiatu hrubieszowskiego”, w którym prezentujemy wybrane obiekty będące świadectwem bogatej historii, kultury i tradycji tego regionu. Pomysł na tego typu wydawnictwo zrodził się z potrzeby udokumentowania i upowszechniania za pośrednictwem fotografii walorów krajobrazu kulturowego Hrubieszowa i okolic, stąd przyjęliśmy formę albumu. Dziesiątkom zamieszczonych tu fotografii towarzyszą krótkie opisy dostarczające niezbędnych informacji o historii prezentowanych obiektów. Niniejsze wydawnictwo stawia sobie za cel ukazanie różnorodności i bogactwa zabytków, wśród których znalazły się: dwory, pałace, kościoły, cerkwie, kapliczki, cmentarze oraz pomniki. Gromadzenie materiału fotograficznego do albumu wiązało się z odwiedzeniem wielu miejsc, które składają się na niepowtarzalną mozaikę kulturową powiatu hrubieszowskiego. Mamy nadzieję, że efekty tej pracy pozwolą Państwu zapoznać się z bardziej i mniej znanymi zabytkami, dostrzec ich urok i niepowtarzalny charakter. Liczymy też, że będzie to dla Państwa inspiracja do odwiedzenia wybranych miejsc i czerpania radości zarówno z obcowania z ciekawymi obiektami, jak i z możliwości utrwalania ich nie tylko w pamięci, ale również na kolejnych fotografiach.

Justyna Wojtiuk
Dorota Grzymała

Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.dodał: Muzeum, dnia: 2011-07-19 14:30:37.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi