Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie


W dniu 30 września 2011 r. w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego podczas inauguracji sezonu artystycznego 2011/2012 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów dla osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w obchody Roku Chopinowskiego. Wśród nielicznych instytucji wyróżnionych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego w województwie lubelskim, znalazło się również Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.
W 2010 roku w ramach obchodów zorganizowało wystawę czasową pt.: „Nokturn dla Fryderyka Chopina”. Ekspozycja była kolejną z cyklu pod hasłem „Z kolekcji hrubieszowskich regionalistów” ponieważ materiały muzealne zostały wsparte zbiorami z prywatnej kolekcji Pani Łucji Watras – regionalistki, wielbicielki twórczości Fryderyka Chopina. Wystawie towarzyszyły referaty połączone z prezentacjami multimedialnymi, które cieszyły się dużą popularnością, szczególnie wśród młodzieży szkolnej. Muzeum im, ks. Stanisława Staszica jest jedyną placówką w powiecie hrubieszowskim wyróżnioną tym zaszczytnym dyplomem.

dodał: Muzeum, dnia: 2011-10-04 08:47:12.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi