Stanisław Eugeniusz Bodes - malarstwo batalistyczne w Muzeum hrubieszowskim
Starosta Hrubieszowski oraz Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy jubileuszowej z okazji 45-lecia pracy twórczej Stanisława Eugeniusza Bodesa, który odbędzie się w salach Muzeum przy ul. 3-go Maja 11 w dniu 30 marca 2012 r. o godz. 17.00.


Stanisław Eugeniusz Bodes urodził się w 1951 r. w Hrubieszowie. Jego wielka, trwająca po dziś dzień przygoda z malarstwem rozpoczęła się w 1967 r., kiedy to jako szesnastoletni chłopak zaczął malować obrazy przedstawiające historię oręża polskiego. Niezliczone ilości rysunków, szkiców, projektów znajdowały odzwierciedlenie w gotowych kompozycjach, do których motywy czerpał Bodes z literatury historycznej.Pierwsza indywidualna wystawa malarstwa Stanisława Eugeniusza Bodesa miała miejsce w 1981 r. w Jego rodzinnym mieście, w Muzeum Regionalnym – dzisiejszym Muzeum im. ks. Stanisława Staszica. Po raz kolejny twórczość malarza mieszkańcy Hrubieszowa mogli zobaczyć w 2007 r. w ramach wystawy czasowej pt. „Polskie dzieje”. Dziś historia zatacza krąg, i oto po ponad 30 latach od pierwszego wernisażu malarstwo Bodesa powraca do hrubieszowskiego muzeum, aby właśnie tu uczcić jubileusz 45-lecia pracy twórczej artysty.

Zapraszamydodał: Muzeum, dnia: 2012-03-22 12:36:15.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi