Noc Muzeów 2012 - podsumowanie


Pierwsza edycja hrubieszowskiej Nocy Muzeów już za nami. W sobotę 19 maja w ciągu 12 godzin zwiedzania sale wystawowe odwiedziło niemal pół tysiąca osób!


Gockie obozowisko rozstawione przy Muzeum od początku imprezy zdominowane było przez najmłodszych, pragnących sprawdzić swoje umiejętności w łucznictwie lub w walce na miecze i włócznie. Część z nich wolała zmierzyć się z niełatwą techniką wykonywania naczyń glinianych. Dla wszystkich natomiast przygotowany był gocki poczęstunek.

W budynku Muzeum drzwi się nie zamykały aż do późnych godzin nocnych. Zwiedzający chętnie schodzili po krętych schodach do muzealnych podziemi, normalnie niedostępnych dla zwiedzających. Szczególnie dużym zainteresowaniem, z oczywistych względów, cieszyły się wyjątkowe średniowieczne skarby z Czermna, udostępnione przez Muzeum Regionalne im. J. Petera w Tomaszowie Lubelskim. Zgodnie z planem o godzinie 17.00 w prezentacji multimedialnej przybliżono postać Henrego Orensteina, natomiast o godzinie 19.00 p. Marcin Piotrowski z Instytutu Archeologii UMCS w Lublinie zaprezentował artystyczne, technologiczne i historyczne aspekty ubiegłorocznych odkryć archeologicznych w Czermnie. Miło nam również poinformować, że to właśnie w późnych godzinach wieczornych i nocnych nasze ekspozycje cieszyły się największym zainteresowaniem. Ostatni zwiedzający opuścili Muzeum tuż przed północą zapowiadając swą obecność na kolejnych edycjach tej międzynarodowej akcji.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie...nie tylko raz w roku!dodał: Muzeum, dnia: 2012-05-21 15:07:31.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi