Zabierz dziecko do Muzeum - II edycja
Startujemy! Zapraszamy do odwiedzania muzeum w ramach akcji "Zabierz dziecko do Muzeum"


Ferie w Hrubieszowie
II edycja akcji "ZABIERZ DZIECKO DO muzeum"

W ramach zimowych ferii w dniach od 20 stycznia do 2 lutego 2014 roku Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie zaprasza do nieodpłatnego zwiedzania wszystkich prezentowanych obecnie wystaw. Oferta ta dotyczy jednak wyłącznie zwiedzających wraz z dziećmi!!!

Zapraszamy szczególnie organizatorów wszelkich półkolonii w szkołach, świetlicach, ośrodkach kultury. Równie gorąco zapraszamy rodziny z dziećmi. Pragniemy, by akcja pod hasłem „Zabierz dziecko do Muzeum”, będąca drugą edycja tego pomysłu, dała początek dobrej tradycji i stała się coroczną, rozpoznawalną praktyką.

Wielu mieszkańców naszego miasta i regionu w natłoku codziennych obowiązków nie ma czasu, by choć na chwilę zwolnić i skupić uwagę na czymś innym niż pogoń za pracą. Wielu dorosłych mieszkańców Hrubieszowa wprost przyznaje, że ich wizyta w hrubieszowskim Muzeum miała miejsce wyłącznie raz w życiu i przeważnie było to jeszcze w latach szkolnych. Błędne jest jednak przekonanie że od lat 80. czy 90. nic się w Muzeum nie zmieniło.

Pokażmy wspólnie kolejnemu pokoleniu, że nasza historia nie jest nam zupełnie obojętna i że potrafimy jeszcze rozmawiać o czymś innym niż oceny w szkole. Nie czekaj aż szkoła, do której chodzi Twoje dziecko sama zorganizuje wizytę w hrubieszowskim Muzeum. Nie pozwól też, aby Muzeum powszechnie traktowano jako odpłatne zło konieczne, w którym dziecko się tylko wynudzi. Tak naprawdę to od nas - dorosłych zależy, w jaki sposób to, co sami obejrzymy w Muzeum, przedstawimy młodszemu pokoleniu. Naszym zamiarem nie jest referowanie kolejnym grupom wycieczkowym utartych muzealnych formułek na temat eksponatów za szybą. Naszym zamiarem jest umotywowanie do rozmowy z dzieckiem, do znalezienia czasu na spędzenie wspólnie miłych chwil i cieszenia się nimi.

Mamy tylko jedno Muzeum w powiecie. Muzeum, które istnieje od prawie 50 lat, dlatego tak ważne jest wychowanie kolejnych pokoleń w świadomości, że Muzeum jest ważnym punktem na mapie regionu. Pragniemy zapisać się w pamięci najmłodszych samymi miłymi wspomnieniami!

-Chcesz by Twoje dziecko wiedziało jakich naczyń i narzędzi używano tysiące lat temu?

-Chcesz przybliżyć sobie ważne wydarzenia z historii naszego miasta?

-Chcesz sobie przypomnieć relikty znane ci z domów naszych dziadków i pradziadków oraz opowiedzieć o nich swojemu dziecku? Nic prostszego!

Zostań przewodnikiem swojej pociechy oraz sam wysłuchaj co ci opowie o różnych eksponatach, a będziesz z pewnością zaskoczony!

---------------

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o uprzedni kontakt z Muzeum w celu umówienia terminu i szczegółów oferty. Można się z nami umówić prze telefon dzwoniąc pod nr 84 696 27 83 lub za pośrednictwem poczty e-mail: muzeum-hrubieszow@wp.pl wpisując w tytule hasło ‘Zabierz dziecko do Muzeum’. W ofercie drugiej edycji ferii zimowych pod hasłem Zabierz dziecko do Muzeum znalazły się następujące zajęcia muzealno-plastyczne:


- "Muzealny komiks" - czyli opowiadanie o przeszłości w komiksie - od 20-24.01
- "Sztuka z wiejskiej chaty" - od 27-31.01
- "Karnawał dawniej i dziś" - od 27-31.01

Serdecznie zapraszamy

dodał: Muzeum, dnia: 2014-01-14 15:45:19.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi