Zabierz dziecko do Muzeum - III edycja
Startujemy! Zapraszamy do odwiedzania muzeum w ramach akcji "Zabierz dziecko do Muzeum"


III edycja akcji "ZABIERZ DZIECKO DO muzeum"

W ramach zimowych ferii w dniach od 2 do 13 lutego 2015 roku Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie zaprasza do nieodpłatnego zwiedzania wszystkich prezentowanych obecnie wystaw. Oferta ta dotyczy jednak wyłącznie zwiedzających wraz z dziećmi!!!

Zapraszamy szczególnie organizatorów wszelkich półkolonii w szkołach, świetlicach, ośrodkach kultury. Równie gorąco zapraszamy rodziny z dziećmi. Pragniemy, by akcja pod hasłem „Zabierz dziecko do Muzeum”, będąca drugą edycja tego pomysłu, dała początek dobrej tradycji i stała się coroczną, rozpoznawalną praktyką.

Wielu mieszkańców naszego miasta i regionu w natłoku codziennych obowiązków nie ma czasu, by choć na chwilę zwolnić i skupić uwagę na czymś innym niż pogoń za pracą. Wielu dorosłych mieszkańców Hrubieszowa wprost przyznaje, że ich wizyta w hrubieszowskim Muzeum miała miejsce wyłącznie raz w życiu i przeważnie było to jeszcze w latach szkolnych. W hrubieszowskim Muzeum w ciągu ostatnich lat wiele się zmieniło.

Pokażmy wspólnie kolejnemu pokoleniu, że nasza historia nie jest nam zupełnie obojętna i że potrafimy jeszcze rozmawiać o czymś innym niż oceny w szkole. Nie czekaj aż szkoła, do której chodzi Twoje dziecko sama zorganizuje wizytę w hrubieszowskim Muzeum.

Informujemy jednak, że w tym roku, w związku z remontem części sal naszego Muzeum, niedostępna dla zwiedzających będzie ekspozycja poświęcona sztuce, oraz galeria osób związanych z regionem hrubieszowskim. Za niedogodności przepraszamy.

W przypadku grup zorganizowanych prosimy o uprzedni kontakt z Muzeum w celu umówienia terminu zwiedzania. Można się z nami umówić przez telefon dzwoniąc pod nr 84 696 27 83 lub za pośrednictwem poczty e-mail: muzeum-hrubieszow@wp.pl wpisując w tytule hasło ‘Zabierz dziecko do Muzeum’.

dodał: Muzeum, dnia: 2015-01-22 14:50:59.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi