NOC MUZEÓW 2015Będzie to doskonała okazja, by odwiedzić najnowsze ekspozycje czasowe: "Wojownik i Księżniczka. Archeologia - medycyna sądowa - sztuka", prezentująca wyniki badań archeologicznych na cmentarzysku sprzed niemal 4000 tys. lat w Rogalinie koło Strzyżowa, oraz połączenie ich z najnowszymi technologiami z zakresu medycyny sądowej.


Równolegle w ramach wystawy "Mirosław Kuźma. Archeologia i sztuka", prezentowane są barwne ilustracje - m.in. rekonstrukcje nietypowych, makabrycznych średniowiecznych pochówków z Polski i Europy.Po gruntownym remoncie udostępniona została sala poświęcona rodzinie i Dworkowi du Chateau, natomiast stała galeria prac wyjątkowego artysty - Pawła Gajewskiego, również po remoncie, wzbogaciła się o nowy obraz, którego uroczyste odsłonięcie zaplanowane jest na godzinę 19.00.Ponownie zapraszamy do naszych tajemniczych podziemi. Tym razem przygotowaliśmy niewielką, ale bardzo ciekawą wystawę, na której przybliżymy historię starej apteki, która mieściła się niegdyś w dzisiejszej siedzibie Muzeum.Jak zawsze mamy też coś dla najmłodszych. Od 12.00 - 17.00 zapraszamy dzieci do zajęć plastycznych. Tym razem, używając dziecięcej wyobraźni, spróbujemy zilustrować hrubieszowski zamek, który stał niegdyś na terenie zajmowanym obecnie przez Dwór du Chateau.Noc Muzeów w Hrubieszowie oraz w Wiosce Gotów w Masłomęczu, sponsorowana jest przez PGE Obrót S.A. w ramch akcji "PGE Obrót S.A. rozświetla Noc Muzeów"
Zapraszamy!

dodał: Muzeum, dnia: 2015-05-12 09:27:39.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi