XII Biesiada archeologiczna w Masłomęczu
Biesiada archeologiczna w Masłomęczu to stały punkt w kalendarzu letnich wydarzeń w naszym regionie. Od 12 lat organizowane są tutaj imprezy plenerowe odwołujące się do archeologicznego dziedzictwa Kotliny Hrubieszowskiej, którego jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów, jest obecność na tych ziemiach w II-IV wieku n.e. germańskiego plemienia Gotów.


Zapraszamy od godz. 14.00. Wstęp wolny.

W programie m.in.: militarne pokazy rzymskich legionistów, walki gladiatorów, prezentacje dawnych rzemiosł, dawna kuchnia, gocka mennica, koncerty zespołu Jar i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Program:

14.00 Rozpoczęcie Biesiady
14.30 Prezentacje uczestników - W świecie Barbarzyńców
15.00 Występ zespołu Jar
15.30 Pokazy militarne - W rzymskiej armii
16.00 Pokazy jeździeckie - barbarzyńska konnica
16.30 Z targu niewolników na arenę gladiatorów
17.30 Występ zespołu Jar oraz bursztynowy fire-show
18.30 Bitwa barbarzyńców z legionistami
19.00 Uroczysty ciałopalny pochówek Wandalskiego wojownika
20.00 Zakończenie Biesiady

Przez cały czas trwania Biesiady, dla zwiedzających odbywać się będą bezpłatne warsztaty garncarskie, tkackie, jubilerskie. Do dyspozycji będzie również tor łuczniczy. W barbarzyńskim obozie znajdzie się również gocka karczma, w której za symbolicznego denara, będzie można skosztować dawnego jadła.dodał: Muzeum, dnia: 2015-07-23 14:51:41.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi