zobacz zdjęcia >>

Pocztówka z Kresów - wystawa


9 stycznia 2009 r. w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Pocztówka z Kresów”. Ekspozycja jest efektem współpracy z hrubieszowskim regionalistą Panem Mieczysławem Zapałą, który już od kilku lat kolekcjonuje kartki pocztowe z miastami kresowymi.
Pan Mieczysław Zapała jest członkiem Zarządu Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau. Jego zbiór pocztówek z miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej liczy obecnie około tysiąca sztuk i jest to największa tego typu kolekcja na terenie Lubelszczyzny. Wszystkie prezentowane w Muzeum kartki pochodzą z I połowy XX wieku. Gościem honorowym podczas uroczystego otwarcia wystawy był Maciej Płażyński Przewodniczący Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Warszawie, który w swoim przemówieniu przybliżył wszystkim działalność tej organizacji. Wystawa „Pocztówka z Kresów” będzie w ekspozycji do końca marca 2009 r. Serdecznie zapraszamy do jej zwiedzania.

dodał: Bartłomiej B., dnia: 2009-02-15 16:40:22.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi