Zabierz dziecko do Muzeum
ZABIERZ DZIECKO DO MUZEUM. Ferie zimowe z historią.

Tradycyjnie, jak co roku w hrubieszowskim muzeum okres ferii zimowych (16-27.01.2017) jest czasem bezpłatnego zwiedzania... po warunkiem, że w grupie zwiedzających będzie choćby jedno dziecko!

Poza zwiedzaniem zachęcamy także do skorzystania z naszej oferty warsztatów w pierwszym tygodniu ferii (16-20 stycznia). Dotyczy to grup zorganizowanych.


W tym roku hasłem przewodnim będą spotkania z historią, a wszystko to w otoczeniu wyjątkowych prac Stanisława Eugeniusza Bodesa.


Zapraszamy grupy szkolne i dzieci przedszkolne na zajęcia, podczas których będzie można zagrać w gry historyczne, poznać jedną z najstarszych legend o Lechu i Białym Orle, a także przenieść się w czasy średniowiecznych grodów.

Warsztaty:

„Gry historyczne” – historia w zupełnie nowej formie (gry planszowe IPN). Zajęcia dla dzieci od 4 roku życia oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum;

„Biały Orzeł” – legenda o Białym Orle oczami wyobraźni utrwalona w obrazie.

Uczestnicy spotkania poprzez Legendę o Lechu i Białym Orle będą mogli dowiedzieć się o początkach państwa polskiego oraz o historii jego godła i symbolu państwowego. Symboliczny wymiar Białego Orła na trwałe wpisał się w historię Polski. Zgodnie z legendą Lech w swoim herbie umieścił orła, a Gniezdno (Gniezno) nazwał od słowa „gniazdo”. Zajęcia połączone są z częścią plastyczną, w trakcie której uczniowie za pomocą różnych technik plastycznych, wykonają własną interpretację legendy. Dla najmłodszych kolorowanki. Zajęcia dla dzieci od 4 roku życia oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. (zajęcia plastyczne)

„Mieszkańcy średniowiecznego grodu” – ikonografia średniowieczna bodźcem do rozbudzenia wyobraźni.

O władcy i jego dworze! O grupach społecznych i zawodach! O modzie i obyczajach! O turniejach rycerskich i uzbrojeniu! Prezentacja multimedialna nośnikiem do ekspresji na temat zamierzchłych czasów. Warsztaty z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych. Zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. (zajęcia plastyczne)

Zajęcia w godz. od 9.oo do 14.oo trwają od 45 do 60 minut, a maksymalna liczba uczestników to 30 osób.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację na wybrane warsztaty pod numerem 84 696 2783 lub e-mail: muzeum-hrubieszow@wp.pl.

Koszt zajęć plastycznych to 30 zł od grupy. Zapraszamy i do zobaczenia!

Rezerwacji można dokonać osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty internetowej.Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

ul. 3-go Maja 11, 22-500 Hrubieszów
tel. 84 696 27 83
e-mail: archeo@muzeum-hrubieszow.com.pl

dodał: Muzeum, dnia: 2017-01-05 08:32:02.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi