Andrzejkowe wróżby dla dzieci i młodzieży - to już 6 edycja! Zapraszamy od 19 listopada.Wychodząc naprzeciw andrzejkowej tradycji, Muzeum w Hrubieszowie proponuje interesujące warsztaty poświęcone tej tematyce. W ostatnim tygodniu listopada w muzeum organizowane są spotkania przybliżające i popularyzujące dawną tradycję wróżbiarską dla dzieci i młodzieży. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się czym są tradycyjne są tradycyjne Katarzynki i Andrzejki, jaka jest ich rola i przeznaczenie w kulturze duchowej regionu. Główną atrakcją programu jest wspólna zabawa we wróżby.

Zapraszamy na zajęcia, podczas których przypomnimy tradycyjne obrzędy ludowe i spróbujemy „odczytać przyszłość”. Wszystko z przymrużeniem oka, acz z szacunkiem dla tradycji i wierzeń przodków.


Zapraszamy do wzięcia udziału grupy zorganizowane w terminie 19-30 listopada 2018 roku.

Wstęp: 3 zł od uczestnika spotkania.

Rezerwacja telefoniczna: 84 696 27 83
Osoba odpowiedzialna: p. Beata Bitner
Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
3-go Maja 11
22-500 Hrubieszów


dodał: Muzeum, dnia: 2018-11-05 12:09:07.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi