Otwarcie wystawy IPN


17 marca 2009 r. w salach Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "ZWYCZAJNY" RESORT. LUDZIE I METODY "BEZPIEKI" 1944-1956.
Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.W trakcie otwarcia wystawy Pan Marcin Dąbrowski, historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, wygłosił prelekcję na temat powstania i działalności resortu bezpieczeństwa publicznego. Otwarciu wystawy towarzyszyła projekcja filmu pt. "Zbrodnia wpisana w system", która w formie dokumentalnej przybliżyła temat wystawy.

W filmie pojawiły się mało znane dla młodzieży fakty historyczne związane z Hrubieszowem.

W spotkaniu uczestniczyła licznie przybyła młodzież z hrubieszowskich szkół oraz regionaliści.


Ekspozycja jest udostępniona do zwiedzania na okres jednego miesiąca.


Serdecznie zapraszamy

dodał: Justyna Nowak, dnia: 2009-03-18 13:51:34.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi