Muzealno-plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe


Trudno dziś wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez choinki. Zielone drzewko, symbol nowego, odradzającego się w przyrodzie życia miało niezwykłe właściwości – zapewniało domownikom zdrowie, miłość, pomyślność i dostatek.

Na wschodzie Polski choinka była ubierana dopiero na początku XX wieku. Na wieś tego regionu trafiła po 1914 r., a rozpowszechniła się po II wojnie światowej. Wcześniej ozdabiano dom w okresie świąt zielonymi gałązkami.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy przygotować interesujące warsztaty muzealno-plastyczne dla grup zorganizowanych.Uczestnicy warsztatów dowiedzą się co to jest podłaźnik? Jakie ozdoby zawieszane były na choinkę? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w trakcie zajęć. W części warsztatowej uczestnicy wykonają tradycyjne i współczesne ozdoby choinkowe.

Zapraszamy do wzięcia udziału grupy zorganizowane w terminie 3-20 grudnia 2019 roku.

Wstęp: 4 zł od uczestnika spotkania.
Rezerwacja telefoniczna: 84 696 27 83
Osoba prowadząca: p. Beata Bitnerdodał: B.Bitner, dnia: 2019-11-22 14:26:51.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi