Przygotowania do Bitwy nad Bugiem 2020.Dokładnie za 5 miesięcy, czyli 27-28 czerwca wojska Bolesława Chrobrego i Jarosława Mądrego spotkają się w Hrubieszowie. Ponownie odbędzie się inscenizacja jednej z najważniejszych bitew wczesnego średniowiecza, jaka rozegrała się na polsko-ruskim pograniczu w 1018 roku.

Dziś natomiast otrzymaliśmy informację, że Minister Obrony Narodowej - Pan Mariusz Błaszczak, obejmie Bitwę nad Bugiem 2020 honorowym patronatem.
dodał: Muzeum, dnia: 2020-01-28 15:04:16.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi