Archeologiczna ofensywa – niemal 150 tys. złotych od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego !


Mamy świadomość, że uwaga wszystkich skoncentrowana jest w tej chwili na rzeczach dużo ważniejszych niż badania archeologiczne, a postanowiliśmy mimo wszystko podzielić się z Państwem jakimiś dobrymi nowinami.

Otóż, oba wnioski o dofinansowanie złożone przez nas do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków archeologicznych, uzyskały pozytywną ocenę. Tym samym rozpoczynamy pracę równocześnie nad dwoma interesującymi, ale całkowicie różnymi archeologicznymi zadaniami, o których nieco więcej opowiemy za kilka dni. Dziś w skrócie.
Na jednoroczny (2020 rok) projekt pn. "Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego Lubelszczyzny", otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 39400,00 zł.

Natomiast na projekt dwuletni, (l. 2020 – 2021), pn. "Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiego", którego efektem będzie imponująca pod względem wartości naukowej ale i rozmiaru publikacja, kwota dofinansowania wynosi kolejno 45000,00 zł na 2020 r. i 60000,00 zł na 2021 r.dodał: Muzeum, dnia: 2020-03-21 14:05:26.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi