zobacz zdjęcia >>

Reminiscencje z dziennika artysty


Ekspozycja czasowa ukazująca spektrum twórczości Jana Popka (1942 – 1980), który urodził się na Zamojszczyźnie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, gdzie pobierał lekcje rysunku, grafiki i malarstwa, następnie studiował na Akademii Sztuk pięknych w Warszawie, gdzie zrobił równolegle dwie specjalizacje: malarstwo ścienne i grafikę. Był współzałożycielem kierunku Wychowanie Plastyczne na UMCS w Lublinie, gdzie uczył rysunku i malarstwa.
Malarz, grafik, miłośnik literatury, twórca tekstów poetyckich. Artysta ekspresyjny, tworzący głównie geometryczne kompozycje abstrakcyjne. Chętnie eksperymentował zarówno z formą jak i kompozycją obrazu. Jego sztuka przedstawia całe spektrum tematów od intymnych przeżyć, poprzez życie rodzinne po komentarze do sytuacji politycznej czy społecznej. Retoryka jego sztuki dotyczy szeregu ludzkich emocji i doznań bez względu na ich zabarwienie emocjonalne. Zafascynowany i pięknem i brzydotą nie miał oporów przed ich łączeniem na płaszczyźnie jednego dzieła.

dodał: Dorota Grzymała, dnia: 2009-02-15 16:59:49.

Informacje dla zwiedzających



Projekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowej



Projekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego Lubelszczyzny



Projekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiego



Projekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.



Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w Hrubieszowie



KIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria






(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi