zobacz zdjęcia >>

Moja przygoda w muzeum - rozstrzygnięcie konkursu


W dniu 10 czerwca 2009 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja przygoda w muzeum”.


Konkurs został ogłoszony 9 marca 2009 roku przez Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie. Adresowany był do dzieci szkół podstawowych z terenu powiatu hrubieszowskiego. Uczestników konkursu podzielono na grupy wiekowe: kl. I-III i kl. IV-VI.


Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci o zbiorach muzealnych, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych, propagowanie twórczości plastycznej oraz poznawanie technik plastycznych. Zgodnie z regulaminem konkursu prace należało nadesłać do dnia 22 maja br. włącznie.
Komisja przeliczyła i podzieliła prace zgodnie z ustalonymi przedziałami wiekowymi oraz ustaliła zasady oceniania prac. Na konkurs wpłynęło 78 prac, przy udziale 76 uczniów. W konkursie wzięło udział 4 szkoły podstawowe. Ze szkół podstawowych w przedziale klas I-III – 67 uczniów – 69 prac, z klas IV-VI – 9 uczniów – 9 prac.
Przy wystawianiu oceny komisja brała pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania prac, różnorodność wykorzystanych materiałów, staranność i pomysłowość. Proporcjonalnie do ilości nadesłanych prac w poszczególnych przedziałach wiekowych przyznano określoną ilość nagród i wyróżnień.
W dniu 26 maja br. komisja w wyniku weryfikacji prac konkursowych dokonała ostatecznej oceny nadesłanych prac.

W przedziale klas I-III szkół podstawowych:

I nagrodaKarolina Hołdaś kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
II nagrodaMatylda Ślażyńska kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
III nagrodaJulia Wilkos kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

Wyróżnienia:
1.Jakub Kłoda kl. II Zespół Szkół w Kryłowie
2.Piotr Wielosz kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
3.Klaudia Chomiak kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie
4.Anna Pękala kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie


W związku z nadesłaniem małej liczby prac w przedziale klas IV-VI szkół podstawowych, zostały wyłonione tylko wyróżnienia.

Wyróżnienia:
1.Jacek Weremij kl. IV Zespół Szkół w Horodle
2.Anna Harpeniuk kl. VI Szkoła Podstawowa Matcze
3.Arleta Antoniak kl. IV Szkoła Podstawowa Matcze
4.Agnieszka Małyska kl. VI Szkoła Podstawowa Matcze


Organizatorzy konkursu ufundowali wszystkim uczestnikom i ich opiekunom okolicznościowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Nagrody, wyróżnienia i upominki ufundowało Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.
Prace nagrodzone i wyróżnione wysłano do Muzeum Okręgowego w Toruniu na międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w muzeum”.


dodał: Beata Bitner, dnia: 2009-06-10 15:30:01.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi