zobacz zdjęcia >>

VIII EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO - „Ziemia hrubieszowska w poezji i prozie”


W dniu 21 października 2009 r. w jednej z sal hrubieszowskiego Muzeum odbyły się przesłuchania w ramach VIII Edycji Konkursu Recytatorskiego „Ziemia hrubieszowska w poezji i prozie” Jest to konkurs cykliczny organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hrubieszowie, przy współpracy Muzeum im. ks. Stanisława Staszica oraz przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta Hrubieszowa.


Konkurs jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na cztery kategorie: A – szkoła podstawowa, B - gimnazjum, C - szkoła średnia, D - szkoła specjalna oraz warsztaty terapii zajęciowej, w ramach których odbyły się przesłuchania umożliwiające wyłonienie laureatów oraz osoby wyróżnione. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali również pamiątkowe dyplomy. Nagrody i podziękowania wręczył Pan Zbigniew Dolecki Burmistrz Miasta Hrubieszowa wraz z Panią Haliną Kurek Dyrektorem Miejskiej Biblioteki w Hrubieszowie. Na koniec spotkania laureaci konkursu mieli możliwość ponownego zaprezentowania wybranego przez siebie wiersza lub fragmentu prozy związanego z Ziemią Hrubieszowską.dodał: Justyna Wojtiuk, dnia: 2009-11-01 20:29:35.

Informacje dla zwiedzającychProjekt: ”Światło rzeki” Stanisława Baja – e-book do wystawy czasowejProjekt: Nieinwazyjne rozpoznanie geofizyczne stan. 1C w Gródku - najważniejszego stanowiska archeologicznego LubelszczyznyProjekt: Odkryte. Odzyskane. Ocalone. Starożytność w świetle niepublikowanych zabytków z regionu hrubieszowskiegoProjekt: Kolekcja muzealiów 2 Pułk Strzelców Konnych. Wydanie katalogu w setną rocznicę powstania pułku.Projekt: Ocalić od zniszczenia i zapomnienia. Konserwacja zespołu obiektów Armia Krajowa Oddział w HrubieszowieKIOSK


Publikacje dostępne w Muzeum

Galeria - dawne fotografie


Galeria Galeria Galeria Galeria


(C)2009 Muzeum im. ks. St. Staszica - wszelkie prawa zastrzeżone
autor strony: Tombi